Як позбутися від гризунів на дачній ділянці: 5 корисних порад Залишити коментар

Боротьба з гризунами на ділянці – одна з проблем, з якою доводиться стикатися всім дачникам. Ці шкідники атакують дачні ділянки і сади круглий рік. Не помітити появу дрібних гризунів на дачній ділянці просто неможливо. Придивіться, і ви помітите грижі овочів, фруктів, пошкоджену кору дерев, множинні доріжки по вашій ділянці, наявність слідів діяльності гризунів в будинку і на ділянці.

Боротьба з гризунами на ділянці, фото Sevenmart

А восени, з настанням перших холодів, ці шкідники перебираються в будинок, де тепліше і ближче до комор і льохів, в яких зберігаються ваші врожаї і можна знайти ласощі на будь-який смак. Хоча ці дрібні шкідники гризуть все, що трапляється на шляху до довгоочікуваної «видобутку», пластикові та дерев’яні вироби можуть пошкодити ізоляцію і самі електричні дроти. Дрібні гризуни не тільки порушують порядок у вашому домі, саду та городі, вони також є переносниками небезпечних захворювань. Тому
застосовувати заходи по боротьбі з гризунами
потрібно відразу, як тільки з’явилися перші ознаки їх присутності на території ділянки.

Найпоширенішим з дрібних гризунів є хатня миша. Однак влітку непрохані гості знаходять, чим поживитися на городі і на грядках, поїдаючи стиглі овочі, насіння різних рослин і навіть личинки комах.

Не менш поширеним видом шкідливих гризунів є полівка. Вона харчується не тільки злаками, як прийнято вважати, а й молодими пагонами, бульбами, корінням різних культур, і не відмовляється навіть від кори молодих дерев. Землерийка дуже схожа на польову мишу, єдина відмінність – більш витягнута мордочка. Харчується шкідливими комахами і їх личинками. Але в пошуках їжі вона риє нори і пошкоджує кореневу систему культур, що ростуть на її шляху.

Найнебезпечнішим видом гризунів є щури. Вони можуть не тільки нашкодити ділянці, зіпсувавши урожай, але і легко проникнути в будинок, де з’їдять ваші запаси, зіпсують предмети побуту. Щури також є переносниками небезпечних захворювань та інфекцій.

Народні методи боротьби з гризунами

Один з найстаріших і найпоширеніших способів боротьби з гризунами на дачі і в саду – взяти з собою кішку. Але тільки в тому випадку, якщо дрібних шкідників не дуже багато, а ваш вихованець природжений мисливець. Іноді на допомогу може прийти вірний пес.

Народні методи боротьби з гризунами, фото Sevenmart

Однак, щоб не допустити розмноження дрібних гризунів у величезних кількостях взимку, варто вибирати більш надійні і відповідні методи боротьби з гризунами.

Народні методи боротьби з гризунами в саду вважаються більш гуманними і безпечними для людини і домашніх тварин. А полягають вони у використанні різних рослин, які мають різкий запах, який не переносять шкідники. Це ромашка, пижмо, бузина, розмарин, чорнокорінь.

Ви можете розмістити свіжі або висушені рослини по периметру будинку, комори або льоху, де ви зберігаєте врожай. Відлякати непрошених гостей допоможе і нарізана цибуля.

Якщо у вас під рукою немає потрібних трав, спробуйте використовувати ефірні олії. Наприклад, гризунам дуже не подобається запах м’яти перцевої. Ватяні диски, просочені ефірним маслом, розмістіть біля нір, в погребі, коморі, сараї. Ви можете використовувати шприц, щоб рівномірно нанести ефірну олію по периметру будинку, або додати олію у воду для миття підлоги.

А, щоб захистити всю ділянку від навали гризунів, посадіть навколо нього чорнокорінь, коріандр сатіва, м’яту або мишачу цибулю.

 

Традиційні засоби для боротьби з гризунами

Металева пастка, фото Sevenmart

Якщо боротися з гризунами потрібно швидко, можна звернутися до традиційного методу – розставити металеві мишоловки в місцях, де помічені сліди присутності шкідників: в коморах, просторах для повзання, в будинку.

Однак якщо непрошених гостей багато, то такий спосіб навряд чи буде ефективним. Та й мишей, а особливо щурів, не завжди заманюють на залишену після себе приманку. Буває, що механізм виходить з ладу або хитрі і спритні шкідники встигають витягти приманку до того, як вона спрацює.

Але, у гризунів є своя слабкість – вони дуже небайдужі до арахісового масла. Щоб приспати пильність шкідників, слід нанести масло в центр мишоловки, а також рясно змастити їм краю. Коли миша з’їсть масло з краю і буде впевнена в безпеці, вона кинеться в центр мишоловки за ласощами, де і потрапить в пастку.

 

Клейова пастка, фото SevenmartКлей і клейова пастка проти дрібних гризунів

До більш сучасним механічним способам боротьби з гризунами можна віднести спеціальний клей і клейову пастку.

Якщо клей все-таки потрібно нанести на картонну підкладку або поліетиленову плівку, значить, клей або липка пастка вже готові до використання. Потрібно просто відкрити його і залишити в легкодоступному для гризунів місці. Для більшої ефективності можна помістити в центр пастки приманку. Хоча виробники вже врахували смакові переваги щурів і мишей і додали в клей ароматизатори з запахом насіння або арахісового масла.

Такий спосіб боротьби з гризунами не можна назвати гуманним. Однак його перевага в тому, що він дуже ефективний в позбавленні не тільки від щурів і мишей, але і тарганів, клопів і навіть змій.

 

Застосування ультразвуку для боротьби з гризунами на ділянці

Одним із сучасних методів боротьби з дрібними гризунами є використання ультразвукових репелентів.

Ультразвуковий відлякувач, фото Sevenmart

Хвилі, які вони розмножуються і поширюються, впливають тільки на щурів і мишей і абсолютно безпечні для людини і домашніх тварин. Під впливом таких хвиль дрібні гризуни залишають територію.
Цей спосіб більш гуманний, ніж мишоловки, капкани, капкани і дозволяє швидко позбутися від настирливих і шкідливих «сусідів».

В даний час існує два різновиди ультразвукових відлякувачів. Один можна використовувати тільки в приміщенні, другий підійде для використання на дачній ділянці або в саду.

Такий відлякувач працює від мережі або від батарейок, що дозволяє використовувати його навіть взимку, коли ви рідко буваєте на своїй ділянці.

Слід враховувати радіус ультразвукового відлякувача і ділянку, яку ви хочете захистити від шкідників. Можливо, вам доведеться встановити більше одного приладу. Ефективність його дії ви помітите вже через кілька тижнів.

 

Хімічні методи боротьби з гризунами на дачі

Хімічні заходи боротьби з комахами і гризунами включають в себе запилення, газоутворення і використання отруйних приманок.

Найефективнішим і популярним способом позбавлення від дрібних гризунів є використання отруйних приманок. Приманки виготовляються із застосуванням спеціальних пестицидів, ароматизаторів і не викликають у гризунів почуття настороженості або занепокоєння.

Сучасна промисловість пропонує велику кількість різних родентицидів для боротьби з гризунами в приміщенні і в саду. Вони представлені у вигляді зернових приманок, брикетів і ковбас з тіста, парафінових брикетів і
гранульованих препаратів.

Лікування мишами, фото SevenmartОтрута від мишей, фото Sevenmart

Однією з переваг брикетів і ковбас є те, що гризуни не тільки їдять самі, але і «діляться» з родичами, затягуючи приманку в свою нору. Завдяки цьому непрохані гості швидше зникнуть з вашого будинку.
Друга перевага отруйних приманок полягає в тому, що їх можна використовувати не тільки в сухому приміщенні, але і в сирих підвалах, коморах і на ділянці. Особливо це стосується парафінових брикетів. Навіть взимку вони допоможуть вам захистити молоді дерева в саду.

Серед цих препаратів багато мають муміфікуючі властивості. Це дуже зручно, якщо ви збираєтеся позбутися від дрібних гризунів в будинку, підвалі або коморі. Використання приманок з муміфікуючим ефектом дозволяє позбутися від запаху гризунів, навіть якщо їм вдалося сховатися в важкодоступних місцях приміщення або норах.

Використовувані отруйні препарати можуть бути швидкими і кумулятивними. Застосування швидкодіючих засобів передбачає практично миттєву загибель гризунів на місці. Після застосування тимчасово-кумулятивних препаратів має пройти певна кількість часу, щоб концентрація отруйної речовини в організмі гризуна досягла необхідної кількості.

 

Слід нагадати, що при використанні хімічних препаратів необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій, зазначених на упаковці. Це допоможе уникнути неприємних наслідків, так як отруйні приманки небезпечні для здоров’я домашніх вихованців, а також дітей і дорослих.

Запобіжні заходи проти отрути комах, фото SevenmartВсім давно відома істина, що проблему легше попередити, ніж викорінювати. Тому, щоб убезпечити себе від навали непрошених гостей – мишей і щурів:

  • Подбайте про герметичність приміщень, позбудьтеся від тріщин, дірок в підлозі, стінах.
  • Зберігають продукцію в спеціальних баночках і контейнерах.
  • Підтримуйте порядок на ділянці, своєчасно очищайте його від заростей трави і сухих гілок.
  • Компостна яма, сміттєві баки і сховище дров повинні розташовуватися якомога далі від будинку.
  • Посадіть по периметру вашої ділянки рослини, які відлякують дрібних гризунів.

 

Для того щоб повністю і назавжди позбутися від гризунів на своїй дачній ділянці і в будинку, слід проводити комплексні заходи по боротьбі з гризунами, комбінуючи перераховані вище методи.

Залишити відповідь